Nový MacBook Pro i Mac mini nabízí velkou novinku

Čekali jste na novou generaci počítačů od Applu? S příchodem nového roku jsme se konečně dočkali vylepšené verze Macu mini společně se 14palcovým a 16palcovým MacBookem Pro. Kalifornský gigant totiž nečekaně začátkem týdne odhalil dvojici "nabušených" strojů do kterých integroval exkluzivní procesor Apple Silicon M2. S tímto čipem jsme se setkali u vybraných již v minulém roce, nicméně tentokrát dorazil i do základních konfigurací.  Mac mini s nejnovějším procesorem pořídíte již od 17.490 Kč s možností dodatečného vylepšení.

Dvě zařízení MacBook Pro jsou zobrazena zády k sobě.

Vzhledově zůstávají počítače bez změny, důležitá aktualizace proběhla tedy pouze uvnitř počítače. Vybrat si můžete také z výkonnějších procesorů M2 Pro a M2 Max, které nastavují novou laťku výkonu. Základní varianta obdržela 8jádrový CPU a 10jádrovýou GPU, přičemž je schopný spolupracovat až s 24GB operační pamětí s propustností 100 GB/s. Nejvýkonnější je samozřejmě M2 Max, který je až 15,9krát rychlejší, než předchozí generace s procesory Intel Core, což je poněkud zvláštní srovnání, jelikož v nabídce není už několik let. 

Reálných testů srovnávající výkon se dočkáme v následujících dnech, kdy dorazí k prvním majitelům. Oficiálně se začnou tyto nové počítače prodávat 24. ledna. V čem jsou procesory Silicon tak výjimečné? Extrémní porce výkonu je pouze jednou z klíčových vlastností, kterými se tato průlomová technologie vyjímá. Obzvlášť pro profesionální uživatele se jedná o dokonalý stroj, který zvládne náročné operace a posouvá hranice daleko za konkurenci.